Atgal
Džordžas Heraldas
Pietų Afrika – mokome vaikus gelbėti savo herojus

MOKOME VAIKUS ATPAŽINTI INSULTO POŽYMIUS

„GEORGE NEWS“ – Džordžo mieste pradėta įgyvendinti kampanija, kuri per vaikus moko šeimas atpažinti tris pagrindinius insulto požymius.

Johann Prinsloo, buvęs gerai žinomos greitosios medicinos pagalbos tarnybos vadovas, dabartinis „911“ greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančios organizacijos savininkas bei „Angels“ iniciatyvos ambasadorius Pietiniame Kyšulyje, buvo vienas pirmųjų Pietų Afrikoje, išbandęs naująją „FAST Herojų 112“ programą.

Lapkričio mėnesį, kartu su „Angels“ iniciatyvos atstovais, Džordžo pietų pradinėje mokykloje bei „Klouterwoud“ vaikų darželyje Prinsloo pristatė programą, kurioje dalyvavo 177 vaikai nuo penkerių metų amžiaus iki pirmokų. Ypatingai smagiame renginyje, vykusiame lapkričio 29 d., penktadienį, vaikai gavo FAST Herojų marškinėlius.

„Esu be galo patenkintas atsiliepimais, kuriuos gavau iš mokyklų ir tėvų. Šią programą taip pat išbandžiau su savo penkiamete dukra, kuri neįtikėtinai lengvai įsisavino informaciją ir ją prisiminė“, – teigia Pinsloo.

FAST Herojų programą sukūrė Makedonijos universiteto Švietimo ir socialinės politikos fakultetas.

„Kas dieną Pietų Afrikoje insultas ištinka daugiau nei 360 žmonių. 90 iš jų lieka neįgalūs, o 110 - miršta. Jei insultą patyręs žmogus būtų pristatytas į tinkamą ligoninę per tris valandas, galėtumėm užkirsti kelią negaliai ir mirčiai“, – sako Prinsloo.

„Mūsų šalyje daug vaikų užauga su savo seneliais jų namuose, tad ši kampanija gali padėti išgelbėti daug gyvybių ir užkirsti kelią negaliai. Mes mokome vaikus, tačiau įtraukiame ir jų šeimos narius.“

Padedant trims žavingiems senjorams herojams, kurie pasirodo trumpuose filmukuose ir kiekvienam programos dalyviui suteikiamuose medžiagų paketuose, vaikai be vargo įsimena pagrindinius požymius ir greitosios medicinos pagalbos numerį 112. Vaikai taip pat gali parsinešti namo plakatus, kurie primena apie tai, ką jie išmoko.

Tėvai arba globėjai gali prisijungti prie smagios veiklos internete, užregistruodami šeimą FAST Herojų interneto svetainėje.

Mokykloje programa pristatoma penkių vienos valandos trukmės pamokų metu. „Bandomasis etapas buvo neįtikėtinai sėkmingas, todėl tikimybė įgyvendinti šią programą kitose rajono mokyklose yra tikrai didelė“, – atvirauja Prinsloo.

Jis taip pat ypatingai dėkoja mokytojoms (Amanda Rademeyer, Hedy Koegelenberg, Alphia Engelbrecht, Lorainne Kriel, Kathy Germishys ir Christa van der Merwe), kurios skyrė laiko ir prisidėjo prie sėkmingo šio projekto įgyvendinimo. Su Prinsloo susisieksite paskambinę telefono numeriu 076 577 9779.

Žurnalistė Alida de Beer | šeštadienis, gruodžio 07 d., 2019 m., 07:58

Toliau
Atgal
DALYVAUK

APIE

SUSIPAŽINK SU HEROJAIS

KAMPANIJOS ĮGYVENDINIMAS

BENDRUOMENĖ

SOCIALINIAI TINKLAI
NUPIRKTA!
NEPAKANKA MONETŲ!
NEPAKANKA DEIMANTŲ!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software