Atgal
EUROPA
„Angels“ iniciatyva ieško superherojų

IEŠKOME SUPERHEROJŲ

Remiantis Pasaulio insulto organizacijos duomenimis, 1 iš 4 žmonių per savo gyvenimą patirs insultą. PIO taip pat praneša, kad insultą galima išgydyti. Daugelyje šalių insulto gydymas dar netapo realybe, nes labai nedaug pacientų atvyksta į ligoninę, kurioje jiems gali būti suteiktas tinkamas gydymas, o dar mažiau pacientų atvyksta į ligoninę laiku, todėl jie negali gauti insulto gydymo, kuris vėliau leistų gyventi savarankiškai.

Per pastaruosius trejus metus „Angels“ iniciatyva kaip įmanydama stengėsi užtikrinti, kad kuo daugiau ligoninių būtų pasiruošusios priimti insultą patyrusius žmones ir suteikti jiems reikalingą pagalbą. Mes sunkiai dirbame stengdamiesi užtikrinti, kad greitosios pagalbos automobiliais insultą patyrę žmonės būtų vežami tik į tas ligonines, kuriose pacientams būtų suteikiamas veiksmingas ir tinkamas gydymas.

Dažnai patyrę insulto požymius pacientai nelaiko jų pakankamai rimtais ir užuot kvietę greitąją medicinos pagalbą, kreipiasi į šeimos gydytojus, draugus arba šeimos narius, kurie retai pataria kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Todėl mums tenka spręsti dvi problemas:

  1. Pirmiausia reikia išmokyti žmones teisingai atpažinti dažniausiai pasitaikančius insulto požymius.
  2. Antra, reikia išmokyti žmones, kad insultas yra skubus atvejis, todėl pasireiškus jo požymiams reikia kviesti greitąją pagalbą, o ne ieškoti pagalbos kitur.

Tai yra labai nelengva užduotis. Atkreipkite dėmesį, kad vidutinis insultą patyrusių žmonių amžius yra 70 metų. Tokio amžiaus žmonės neleidžia laiko socialiniuose tinkluose ar skaitydami medicininius tinklaraščius. Taip pat žinome, kad privalome ne tik išmokyti juos, jog pirmiausia reikia kreiptis pagalbos, bet ir informuoti jų draugus bei šeimos narius, kur kreiptis įvykus insultui.

Bandydami išsiaiškinti, kaip spręsti šią problemą, aptikome sociodemografinių duomenų, rodančių, jog iki 50 % tokio amžiaus žmonių bent keletą kartų per savaitę prižiūri savo anūkus. Taip nutinka dėl to, kad abu vaiko tėvai dirba, arba todėl, kad labai dažnai namuose gyvena kelios šeimos kartos. Tada mums kilo idėja.

Siekdami suteikti žinių draugams, šeimos nariams arba seneliams galime pasitelkti vaikus. Pažvelgėme į namus, kuriuose gyvena senjorai, ir supratome, jog labai dažnai ant jų sienų kabo anūkų nuotraukos ir piešiniai. Tai gali būti pats negražiausias pirštais pieštas piešinys, tačiau jis kabo ant sienos, nes sukelia senjorams šiltus jausmus. Todėl pamanėme, kad galime pasinaudoti šia idėja ir leisti vaikams padovanoti savo seneliams dovaną, kuri ne tik suteiktų informacijos apie insultą, bet ir rastų vietą tarp kitų paveikslų ant sienos.

Atkreipti tėvų dėmesį buvo paprasčiau, nes mums tereikėjo rasti būdą, kaip vaikai galėtų įtraukti savo šeimas prisijungdami juos prie interneto svetainės ar pademonstruodami, ką išmoko mokykloje.

FAST Herojų kampanija, kurią neseniai parėmė PIO, sprendžia šias problemas pasitelkdama švietimo programą su animuotais veikėjais. Jos pagrindinis veikėjas yra Tomas, kuris tampa FAST Herojumi, kai išmoksta nugalėti Piktąjį Krešulį ir išgelbėja savo Senjorą Herojų.

Ši mokyklose įgyvendinama kampanija, skirta 5–8 metų amžiaus vaikams, yra sukurta bendradarbiaujant su Makedonijos universiteto Švietimo ir socialinės politikos fakultetu. Ją sudaro įvairios užduotys, susijusios su keturiais superherojais. Paskirstytos per 5 savaites, šios užduotys padės vaikams atpažinti vienus pagrindinių insulto požymių ir suvokti, kaip svarbu įtarus insultą kviesti greitąją medicinos pagalbą skambinant numeriu 112.

Vaikams skiriama misija išmokyti bent du Senjorus Herojus. Kiekvieną savaitę – iš viso 5 savaites – vaikai sukurs po asmeninį šviečiamąjį atviruką su žinute dviem savo Senjorams Herojams ir išsiųs šiuos atvirukus programos pabaigoje. Gavę atvirukus, Senjorai Herojai turės pakabinti juos ant sienos ar šaldytuvo kartu su kitais turimais paveikslėliais.

Siekiant perduoti žinias visai šeimai, vaikams bus dalijami plakatai, kuriuos jie galės pasikabinti savo kambaryje, bei kaukė, su kuria galės žaisti namuose. Norime, kad tėvai matytų mūsų FAST Herojus namuose ir įsitrauktų į šią programą kartą per savaitę peržiūrėdami vaizdo įrašus internetinėje svetainėje, atsakydami į keletą klausimų bei padėdami vaikams įgyvendinti jų misiją.

Programa pradėta įgyvendinti darželiuose Graikijoje, o pirmųjų bandymų rezultatai – daug laimingų vaikų, besididžiuojančių senelių ir tėvų, kurie gerokai pagilino žinias apie insultą.

Mokomosios priemonės, skirtos naudoti klasėje, yra pritaikytos konkretaus amžiaus vaikams. Tai – trumpi animaciniai filmukai, klasės užduotys, FAST Herojų dainelė ir dalomoji medžiaga, padėsianti skleisti žinias namuose. Apskritai programa šeimoms suteikia interaktyvių priemonių, padėsiančių smagiai praleisti laiką kartu su šeima ir perduoti žinias apie insultą netiesioginio mokymosi būdu.

Viena iš patraukliausių šios programos savybių – dalyvavimo joje paprastumas. Galbūt esate gydytojas arba slaugytojas, dirbantis ligoninėje, pasiruošusioje priimti insultą patyrusius pacientus, norintis bendrauti su bendruomene ir pritraukti daugiau pacientų į tinkamas ligonines, kuriose jiems laiku būtų suteiktas gydymas. O galbūt pažįstate greitosios medicinos pagalbos darbuotoją, kuris turi patirties bendraujant su mokyklomis, ar tėvelį, kuris turi laisvo laiko ar net yra patyręs insultą ir dirba insultą patyrusių žmonių palaikymo grupėje – bet kokį žmogų, kuris galėtų tapti FAST Herojų programos Ambasadoriumi.

Jums tereikia apsilankyti interneto svetainėje adresu www.fastheroes.com ir užsiregistruoti kaip FAST Herojų ambasadoriui. Komanda pateiks Jums visą medžiagą, kurią galėsite naudoti pamokų metu, nurodys interneto svetainę, kurioje galės lankytis tėvai, ir suteiks mokomąją medžiagą bei palaikys programos pradžioje. Norime vykdyti šią kampaniją ne vienoje mokykloje ir ne vieną dieną – siekiame, kad programa taptų metinio mokymo plano dalimi, todėl stengiamės suteikti idėjų, padėsiančių palaikyti kampanijos finansinį tvarumą, pasitelkiant prekybą įvairia atributika, renkant lėšas ir imantis panašių priemonių.

Šiandien galima įsigyti adaptuotą FAST Herojų medžiagą (su nurodytu atitinkamos šalies pagalbos numeriu ir kalba) Rusijoje, Latvijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje, Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Vokietijoje, Brazilijoje, Kanadoje, Islandijoje, Pietų Afrikoje, Singapūre ir Taivane. Didėjant susidomėjimui tikimės plėsti šį šalių sąrašą.

„Angels“ iniciatyvos nariai tiki, kad žmonėms reikia suteikti galimybę daryti tai, ką jie sugeba geriausiai ir dabar, ir ateityje. Mes ne tik siūlome priemones, padėsiančias greičiau sulaukti medicininės pagalbos ir išmokti skaityti KT išrašų duomenis, bet ir tikimės, kad FAST Herojų kampanija padės praplėsti bendruomenės žinias apie insultą.

Kartu galime pakeisti pasaulį – kaskart po vieną Senjorą Herojų.

 

Toliau
Atgal
X
APIE

SUSIPAŽINK SU HEROJAIS

KAMPANIJOS ĮGYVENDINIMAS 

BENDRUOMENĖ

SOCIALINIAI TINKLAI
<
NUPIRKTA!
NEPAKANKA MONETŲ!
NEPAKANKA DEIMANTŲ!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software