Atgal
Tarptautinis insulto žurnalas
Pasaulio insulto organizacija (PIO) palaiko FAST herojų iniciatyvą

Norint išgelbėti gyvybes ir gerinti insultą patyrusių žmonių būklę itin svarbu atpažinti insulto požymius ir greitai suteikti pagalbą. FAST projekto žinutė atspindi kertines Pasaulio insulto kampanijos ir viso pasaulio PIO narių vertybes. Tačiau ne visuomet suvokiama, kad šią žinutę svarbu pristatyti vaikams, kurie paprastai nėra įtraukiami į tokio ugdymo programas.

Nors insulto paplitimas vaikų grupėje yra gerokai mažesnis nei suaugusiųjų, tikimybė gyvenime patirti insultą yra 1 iš 4, todėl suteikus vaikams pagrindinių žinių apie tai, kaip atrodo insultas ir kaip reikėtų elgtis nenumatytais atvejais, galime išgelbėti žmonių gyvybes.

Dėl šios priežasties PIO, kuri neseniai patvirtino FAST Herojų programą, išbandys bei įvertins šią ikimokyklinio amžiaus vaikų švietimo iniciatyvą bei padės surengti insulto prevencijos šviečiamuosius renginius bendruomenėms visame pasaulyje.

FAST Herojų kampanija sukūrė švietimo programą su animuotais veikėjais. Jos pagrindinis veikėjas yra Tomas, kuris tampa FAST Herojumi išmokdamas nugalėti Piktąjį Krešulį ir išgelbėdamas savo Senjorus Herojus (senelius). Klasėje naudojamos mokomosios priemonės yra pritaikytos konkretaus amžiaus vaikams. Tai – trumpi animaciniai filmukai, klasės užduotys ir dalomoji medžiaga, padėsianti vaikams namuose pristatyti tai, ką išmoko. Programa taip pat pateikia idėjų, padėsiančių mokykloms ir bendruomenėms pritraukti lėšų, kurios leis padidinti programos dalyvių skaičių bei padaryti programą tvarią ir ilgalaikę.

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą su šia kampanija PIO prezidentas Michael Brainin teigia: „Su džiaugsmu išbandome šią programą ir tikimės, kad ji ne tik perteiks gyvybes gelbėjančią informaciją, bet ir padės suprasti, kaip geriau dirbti su vaikais bei šviesti visuomenę apie insultą ir FAST programą.“

FAST Herojų programą remiančios „Angels“ iniciatyvos vadovas Europoje Jan van del Merwe pripažįsta: „Kai pradėjome įgyvendinti „Angels“ iniciatyvą supratome, kad reikia atkreipti dėmesį į dvi rimtas problemas. Pirmiausia – pacientai gydymo atvyksta per vėlai. Tai gali įvykti dėl netinkamai nustatytos diagnozės arba atsisakymo vykti į ligoninę nuvertinant pasireiškusių požymių rimtumą. Antra didžiulė problema yra ta, kad labai daug pacientų atvyksta ir yra paguldomi į tokias ligonines, kurios nėra pasiruošusios priimti insultą patyrusius žmones. Šios dvi klaidos labai dažnai lemia gerokai rimtesnes insulto pasekmes. Siekiant išspręsti šias problemas ir kuriant FAST Herojų programą, „Angels“ iniciatyva palaikė Makedonijos universiteto Švietimo ir socialinės politikos fakultetą.

Insultas atima gyvybes, o įtraukdami vaikus ir jų šeimas į šią programą galime užtikrinti, kad ištikus insultui būsime tinkamai pasiruošę. Insultas ne tik pavojingas gyvybei, bet ir gali nulemti jį patyrusių žmonių likimą, atimdamas iš jų galimybę džiaugtis gyvenimu taip, kaip jie buvo įpratę, ir priversdamas visą gyvenimą kentėti negalią.

Bendradarbiaujant su PIO narėmis, bandomosios FAST Herojų programos bus įgyvendinamos įvairiose šalyse, įskaitant Braziliją, Singapūrą ir Pietų Afriką. Daugiau informacijos apie dalyvavimą PIO FAST Herojų programoje gausite susisiekę el. paštu campaigns@world-stroke.org.

Toliau
Atgal
DALYVAUK

APIE

SUSIPAŽINK SU HEROJAIS

KAMPANIJOS ĮGYVENDINIMAS

BENDRUOMENĖ

SOCIALINIAI TINKLAI
NUPIRKTA!
NEPAKANKA MONETŲ!
NEPAKANKA DEIMANTŲ!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software