PASIRINKITE DALĮ
1
Kas sukelia insultą?
2
Kaip užkirsti kelią insultui?
3
Ūminio insulto gydymas
4
Ar žinojai, kad
5
Apie
Grįžkite į skiltį APIE
Progresas
0 %
Baigta
Kas sukelia insultą?

Hemoraginis insultas nėra toks dažnas ir sudaro apie 15 % visų insulto atvejų.

Todėl insultą dažniausiai sukelia krešulys, kuris užkemša smegenų arteriją.

Jei norite išvengti insulto, tikriausiai norėsite sužinoti, kaip susiformuoja šis krešulys ir ką daryti, norint jo išvengti. Kalbant labai paprastai, kraujo krešuliai dažniausiai susidaro dėl vienos iš toliau išvardytų priežasčių: nesveikų arterijų ir kraujo, kuris kreša greičiau nei įprastai.

Nesveikos arterijos

Tikriausiai esate girdėję apie aterosklerozę. Jei ne, nesijaudinkite. Taip gydytojai vadina ligą, pasižyminčią nesveikomis arterijomis.

Įsivaizduokite, kad jūsų arterijos yra lyg sodo laistymo žarnos.

Čiaupas – tai širdis, kuri varo skystį į laistymo žarnas (arterijas). Vienintelis skirtumas tarp arterijų ir laistymo žarnų yra tas, kad arterijų atveju skystis (kraujas) neišteka iš sistemos. Jis cirkuliuoja kūne ir perneša deguonį bei maistines medžiagas ten, kur jų reikia.

Dabar įsivaizduokite, kas nutiktų laistymo žarnai, jei užkimšus vieną jos galą padidėtų iš čiaupo bėgančio vandens slėgis. Negalėdamas ištekėti, skystis pakeltų slėgį žarnoje. Tikėtina, kad žarna yra pakankamai elastinga ir trumpam atlaikytų pakilusį slėgį, tačiau jei tai užsitęstų, žarna gali pradėti trūkinėti. Ypač, jei žarna su pakilusiu slėgiu būtų palikta saulėje ir taptų kieta ir neelastinga. 

 

Arterijų sistema yra lygiai tokia pati.

Jei dėl kokios nors priežasties (pavyzdžiui, pamačius, kad mėgstama sporto komanda įmušė įvartį) padidėja arterinis kraujospūdis, arterijos gali jį atlaikyti, nes yra elastingos. Tačiau jei padidėjęs spaudimas vargina daugelį metų, dėl nuolatinės įtampos arterijų sienelėse susidaro nedideli įtrūkimai.

Laimei, kūne yra kai kas, kas šiuos įtrūkimus sutaiso. Tas „kai kas“ yra vadinamas cholesteroliu. Cholesterolis yra reikalingas, nes jis sutaiso ląstelių sieneles ir pažeidimus, kuriuos sukelia aukštas kraujospūdis.

Problema yra ta, kad jei žmogų ilgai vargina aukštas kraujospūdis arba organizme yra per daug cholesterolio, jis gali kauptis šiame mažame pažeidime. Prie jo gali prisijungti kitos medžiagos, dėl kurių arterija gali sustorėti ir tapti mažiau elastinga. Nuosėdų gali susikaupti tiek, kad arterija gali visiškai užsikimšti. Be to, šios arterijoje susiformavusios nuosėdos gali būti labai nestabilios ir nutekėję užkimšti arteriją kitoje smegenų srityje. 

Lietuvių k.
Lietuva
Lietuvių k.
Lietuva
Brazilija
Bulgarija
Kanada
Numatytasis
Gruzija
Vokietija
Graikija
Vengrija
Islandija
Italija
Kazachstanas
Kirgizija
Malaizija
Moldova
Lenkija
Portugalija
Rumunija
Rusijos Federacija
Singapūras
Slovakija
Pietų Afrika
Ispanija (ispanų k.)
Ispanija (katalonų k.)
Taivanas, Kinijos provincija
Ukraina
Jungtiniai Arabų Emyratai
Jungtinė Karalystė
Uzbekistanas
DALYVAUKITE

APIE

SUSIPAŽINKITE SU HEROJAIS

KAMPANIJOS ĮGYVENDINIMAS

BENDRUOMENĖ

SOCIALINIAI TINKLAI
NUPIRKTA!
NEPAKANKA MONETŲ!
NEPAKANKA DEIMANTŲ!
Powered by Translations.com GlobalLink OneLink Software